Jak ozdobić ściany w kuchni?

Kuchnia to strategiczne miejsce w każdym domu. Tam najczęściej skupia się rodzinne życie i tam odbywają się poważne rozmowy. Urządzając to wnętrze trzeba mieć na uwadze funkcjonalność tego pomieszczenia. Liczy się przede wszystkim rozkład szafek, ilość szuflad, a także odpowiednie ustawienie lodówki, piekarnika czy zmywarki. Pomijając wszystkie względy techniczne nasza kuchnia powinna być także estetyczna i miła dla oka. Poza szafkami warto jest także zwrócić uwagę na dodatki i na kolory ścian.

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam przedstawić kilka ciekawych pomysłów na zaprojektowanie ściany tuż nad szafkami kuchennymi. Z jednej strony warto, aby taka ściana była trwała i odporna na tłuszcz. Z drugiej strony nie można zapominać o walorach estetycznych.

Pierwsza propozycja jest dosyć oczywista. Ściana na szafkami może zostać pokryta modnymi płytkami. W tej kwestii wybór jest naprawdę bardzo duży. Możemy zdecydować się na małą mozaikę, ale możemy również wybrać dużą glazurą. Dobierając fason płytek zwracajmy także uwagę na ich kolor. W nowoczesnych aranżacjach liczy się także ciekawy wzór.

images (1) images

Propozycja numer dwa to ostatnio bardzo popularne szkło. Klasyczny i bardzo wyrazisty obraz pokryty hartowanym szkłem, to ciekawe rozwiązanie do nowoczesnej kuchni. Tutaj możemy zastosować dowolne wzory i kolory. Mało tego możemy zamówić szkło z naszym indywidualnym zdjęciem.

images (1) images

Propozycja numer trzy, to odporna farba lateksowa. Wybierając ten produkt zwracajmy uwagę na klasę farby. Im bardziej odporna na szorowanie tym lepiej.

images (1) images

 

Dodaj komentarz