Szybka metamorfoza szafek w kuchni

 

Macie dosyć swoich kuchennych mebli? Chcecie coś zmienić w kuchni, ale nie macie na to odpowiednich środków? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Szybka metamorfoza tego pomieszczenia umożliwi odświeżenie kuchni, dodaje jej blasku i elegancji. Jak to zrobić? Jest na to kilka sposobów.

Przede wszystkim na początku warto ustalić jakie mamy szafki kuchenne i co chcemy osiągnąć. Jeżeli nasze szafki są drewniane, to dobrą opcją będzie ich pomalowanie specjalną farbą. Tym, którzy na taką metamorfozę mogą przeznaczyć trochę większe środki polecamy malowanie natryskowe. Dzięki temu wystarczy tylko jedna warstwa, i nie trzeba się obawiać żadnych smug. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne malowanie za pomocą wałka lub pędzla jest niemożliwe. Należy tylko zadbać o wybór dobrych narzędzi.

szafki2

Zamiast malowania całych frontów polecamy także dodanie jakichś wzorów lub naklejek. Taka mała zmiana może być bardzo znacząca.

naklejka-na-szafkę-kuchenną-42

Kolejną opcją na metamorfozę kuchennych szafek jest specjalna okleina meblowa. Wybór modnych wzorów i kolorów jest tak duży, że na pewno dobierzecie coś do swojej kuchni.

0_cd59765b8569413e7a187fa3d2b6c5ffe1f07bcd

Nie wolno także zapominać o wymianie uchwytów. Zamiast klasycznych gałek wybierzcie metalowe uchwyty, albo coś bardziej ekstrawaganckiego.

Dodaj komentarz