Triki na powiększenie przestrzeni

 

Urządzając nasze wnętrza musimy zwracać uwagę na wiele istotnych szczegółów. Wyznaczamy funkcję poszczególnym pomieszczeniom, dobieramy meble i kolorystykę. Niestety po zakończonych pracach efekt nie zawsze jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Liczyliśmy na jasne i przestronne pomieszczenia, a wyszło nam coś zupełnie odwrotnego? Jak temu zaradzić?

Jeżeli jest już za późno na zmianę kolorów lub na przestawianie ścian to istnieje kilka prostych trików, dzięki którym nasze wnętrza mają szansę zyskać optyczne powiększenie.

Zasada numer jeden: zadbajmy o estetykę okien. Co z tego jeśli mamy duże okna zamontowane na całych ścianach skoro zasłaniamy je grubymi firanami i zasłonami? Postawmy na modną i lekką aranżację. Zamiast ciężkich zasłon w kwiatowe wzory wybierajmy delikatne woale. Postawy także na biel lub całkowicie odsłońmy okna. Czasami wystarczy nam mała roleta. Im więcej naturalnego światła będzie wpadało do naszych pomieszczeń tym lepiej dla nas.

verso_ecru_0

i-uniglob-firana-otylia-biala-140x160cm

Zasada numer dwa: postawmy na lustra. Duże lustro w małej łazience czy w wąskim przedpokoju optycznie powiększy pomieszczenie. Zasada ta dotyczy także salonów i sypialni. Spora szafa wnękowa w całości pokryta lustrem sprawdzi się w małych sypialniach.

szafy2

 Zasada numer trzy: skoro zdecydowaliśmy się na lustra to postawmy także na szkło. Stoliki, szklane drzwi i różnego rodzaju dekoracje także optycznie powiększą naszą przestrzeń.

31261-drzwi

 Zasada numer cztery: trzymajmy się minimalizmu. Im mniej przedmiotów w pomieszczeniu tym lepiej dla nas.

2 komentarze do “Triki na powiększenie przestrzeni”

Dodaj komentarz