Urządzamy jadalnię

Wspólne posiłki i celebrowanie chwili to jeden z najważniejszych elementów scalających każdą rodzinę. Niestety większość z nas ciągle żyje w biegu, coraz rzadziej mamy czas na wspólne śniadania, obiady i kolacje. Niemniej jednak, warto jest zadbać o tą kwestię. A jeśli chcemy, aby czas spędzony w rodzinnym gronie był jeszcze milszy, to w odpowiedni sposób możemy zaaranżować naszą jadalnię. Co jest niezbędnym wyposażeniem takiego pomieszczenia?

Oczywiście pierwszoplanową rolę odgrywa duży stół. Jego wybór powinien być uzależniony od metrażu naszej jadalni. Jeżeli jest to otwarta przestrzeń połączona z salonem lub z kuchnią to im większy stół tym lepiej. Na szczęście niemalże wszyscy producenci zadbali o to, aby ich stoły w wygodny i prosty sposób mogły zmieniać swoje rozmiary. Wybór rozkładanego stołu będzie świetnym rozwiązaniem.

images

A jeśli mamy już stół, to teraz czas na wygodne krzesła. Podczas zakupów zwracajmy uwagę na kąt oparcia, oraz na jakość siedziska. Nie bez znaczenia będzie także charakter naszych krzeseł. Jeżeli ma to być jadalnia w stylu glamour to pikowane, skórzane lub atłasowe krzesła jak najbardziej się sprawdzą.

images (1)

W naszej jadalni może się znaleźć także jakaś klasyczna komoda lub kredens. Można w niej przechowywać zastawę stołową, sztućce, obrusy i wiele innych przydatnych gadżetów.

images

Nie bez znaczenia będzie także ustawienie wszystkich mebli. Należy zadbać o to, aby każdy z gości miał swobodny dostęp do swojego krzesła. Istotną kwestią będzie także dobór oświetlenia. Lampy zawieszona tuż nad stołem będą dobrym wyborem.

images (1) images

Dodaj komentarz